icon-landkaart@2x.pngKies andere regio

Vlaams-Brabant

Opleiding, instroom en toeleiding

Constructiv werkt hard aan het verbeteren van de instroom van werknemers in de bouwsector en het op peil houden van hun competenties. De sector streeft immers naar duurzame tewerktstelling! Zo staan onze adviseurs op het terrein in voor:
  • de promotie van de bouwsector en de bouwberoepen bij jongeren en werkzoekenden
  • de begeleiding van jongeren en werkzoekenden naar een duurzame job in de bouw
  • de ondersteuning van bouwbedrijven en hun werknemers m.b.t. hun competentie- en loopbaanbeheer

Welzijn op het werk

Constructiv waakt over het welzijn en de veiligheid op bouwplaatsen. Dagelijks zijn wij actief op het terrein. Ons team van adviseurs:
  • bezoekt bouwbedrijven om hen te ondersteunen bij hun dynamisch preventiebeleid gaat langs op bouwplaatsen en verstrekt er aangepaste adviezen en tips op het vlak van welzijn en veiligheid
  • organiseert gerichte sensibiliseringscampagnes over specifieke thema's

Dreefstraat 8 
3001 Leuven - Heverlee 

Tel: 016/27 04 00 
Fax: 016/27 04 09 
vlb@constructiv.be

Openingsuren: elke werkdag van 08:00 - 17:00

Contactpersonen

1e editie ConstruLand​: een opleidingsdag voor leerlingen bouw

Op 28 mei 2019 organiseerde Constructiv ism RTC Vlaams-Brabant en VDAB Vilvoorde een opleidingsdag voor leerlingen bouw: ConstruLand.

Tijdens acht* boeiende workshops konden leerlingen uit het 6de en 7de jaar van de laatste graad kennis maken met innovaties in de bouwsector. 

Bedankt aan de enthousiaste leerlingen, leerkrachten en bedrijfspartners!

* 8 workshops over:

Speciale renovatietechnieken van rioleringen en leidingen
Ruwbouwstenen verwerken - denk aan lijmen en vloerelementen zelf leggen  
dakdekken; initiatie knippen en bevestigen van leien en het tonen van het principe van capillariteit (opzuigende kracht van vocht)
Veiligheid op de werf: correct gebruik van Persoonlijke Beschermings Middelen
Cameraonderzoek en deformatiemeting: controle met rook in de riolering
GPS meetstation: innovatieve technologieën van Topcon en waardevolle (praktijk)ervaring met professionele apparatuur die in de dagelijkse praktijk gebruikt wordt. 
EHBO: hoe reageren bij ongevallen, workshop rond ernstige bloedingen op werven en eerste hulp bij vallen.
  • Fermacell droogvloersysteem, toepassing die in de laatste jaren een enorme opmars kent omwille van zijn specifieke eigenschappen: lichte en droge opbouw, ideaal voor houtskelet of renovaties, onbrandbaar, thermisch & akoestisch isolerend, combineerbaar met vloerverwarming, ...   

De bovenstaande dienstverlening wordt dag na dag gerealiseerd door de verschillende leden van ons team. Onderstaand vindt u per actiedomein de contactgegevens van onze medewerkers terug

Jan Hendrickx

jan.hendrickx@constructiv.be

016 27 04 01

Nathalie Coenen

nathalie.coenen@constructiv.be

016 27 04 05

Christophe Lamberts

christophe.lamberts@constructiv.be

016 27 04 06

Karin Malfliet

karin.malfliet@constructiv.be

016 27 04 02

Kristof Nolmans

kristof.nolmans@constructiv.be

016 27 04 08

Loetitia Peetersille

loetitia.peetersille@constructiv.be

016 27 04 07

Wim Vandenput

wim.vandenput@constructiv.be

016 30 87 00

Natasha Wiliquet

natasha.wiliquet@constructiv.be

016 27 04 03

Patricia Van Looveren

PatriciaVanLooveren@constructiv.be

016 27 04 04

Monique Van Minsel

monique.vanminsel@constructiv.be

016 27 04 04

Natalie Vogelaers

natalie.vogelaers@constructiv.be

016 30 87 01